Veselības ministrs iepazīsies ar Stradiņa slimnīcā paveikto, gatavojoties Covid-19 pacientu pieaugumam

Piektdien, 1. oktobrī, veselības ministrs Daniels Pavļuts apmeklēs Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcu (PSKUS), kur tiksies ar slimnīcas vadību un mediķiem, kā arī uz vietas iepazīsies ar paveikto, gatavojoties Covid-19 pacientu skaita pieaugumam.

Salīdzinot ar situāciju 2019. gadā, PSKUS pārprofilētas un papildus izveidotas intensīvās terapijas gultas, šobrīd atvērtas 88 intensīvās terapijas gultas. Ar papildus skābekli slimnīca var nodrošināt 150 pacientus, jo ir pieejamas 150 iekārtas – gan neinvazīvās, gan invazīvās, kā arī augstas plūsmas skābekļa terapijas iekārtas.

Šobrīd PSKUS ievietoti 55 Covid-19 pacienti, no kuriem 18 ir ar smagu slimības gaitu. Pēdējās nedēļas laikā vērojams pacientu skaita pieaugums, ik dienu Stradiņa slimnīca uzņem vidēji septiņus līdz 10 Covid-19 pacientus.

Kā ziņots, atbilstoši šā gada sākumā izstrādātajam slimnīcu kapacitātes stiprināšanas plānam un piešķirtajam finansējumam, kopumā valstī Covid-19 pacientu ārstniecībai pārprofilētas, no jauna izveidotas un atbilstoši aprīkotas vairāk nekā 1000 gultas, iegādātas 260 dažādās medicīnas un dezinfekcijas iekārtas, kā arī uzsākti būvniecības un remontdarbi vairākās slimnīcās. Plašāk: https://www.vm.gov.lv/lv/jaunums/gatavojoties-covid-19-pacientu-skaita-pieaugumam-butiski-stiprinata-slimnicu-kapacitate.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē