Veselības ministrija piedalīsies sarunu festivālā LAMPA ar mentālajai veselībai veltītu programmu

Veselības ministrija (VM) kopā ar Pusaudžu resursu centru (PRC) izveidojusi mentālajai veselībai veltītu aktivitāšu telti “Viss ir Norm.a”, ar kuru piedalīsies šīs vasaras sarunu festivālā LAMPA – Cēsīs, 1. un 2. jūlijā. Festivāla dalībniekiem būs iespēja klātienē vērot sešas diskusijas par mentālās veselības jomu, kā arī iegūt praktiskas zināšanas, kā stiprināt savu mentālo veselību.

Noturīga un prasmīgi pārvaldīta mentālā veselība ir viens no cilvēka labklājības stūrakmeņiem. Tā dod iespēju veselīgi funkcionēt, iesaistīties ģimenē un sabiedrībā. Taču, lai to attīstītu, mums jāstrādā ar izaicinājumiem, kurus bieži izvairāmies uzlūkot, cerot, ka tie atrisināsies paši par sevi. Mēs izvairāmies runāt par neērto – par to, ka cilvēki reizēm kaut ko nevar, negrib, jūtas emocionāli izsīkuši, noraida vai ignorē citādo. LAMPA ir īstā vieta, kur par to sarunāties, tāpēc esam sagatavojuši praktisku un izzinošu aktivitāšu un sarunu programmu,” stāsta veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Uz sarunu festivāla LAMPA “Viss ir norm.a” skatuves divu dienu garumā būs klausāmas sešas diskusijas, kurās dažādu jomu speciālisti sarunāsies par tēmām, kas saistītas ar mentālo veselību: par motivāciju, bailēm un noraidījumu pret citādo, mentālās veselības sarežģījumu cēloņiem, cieņpilnu komunikāciju un par to, vai un kā runāt ar jauniešiem par seksuālām attiecībām un narkotikām. Uz šīs skatuves tiksies arī mentālās veselības eksperti, kuri prezentēs šī brīža “karstākās” nozares aktualitātes.

Līdztekus sarunām “Viss ir norm.a” teltī būs iespēja noskatīties video par to, kā mazināt nomāktību, trauksmi un paniku, kā arī iegūt praktiskas zināšanas par progresīvo muskuļu relaksāciju, par diafragmālo elpošanu un apzinātības prasmju trenēšanu. Turpat varēs saņemt arī īsas ekspreskonsultācijas no psihiskās veselības speciālistiem un piedalīties interaktīvās grupu nodarbībās.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē