Vērienīgās mācībās “PANACEJA” pilnveidojam savas zināšanas un prasmes darbam ārkārtas situācijās

Mūsu mediķu un visas NMPD komandas uzdevums ir glābt dzīvības ne tikai ikdienā, brigādēm steidzoties izsaukumos, bet būt gataviem reaģēt un nodrošināt palīdzību cietušajiem arī dažādās ārkārtas situācijās un katastrofās.

Tāpēc atkal mācamies! Šoreiz 16 mūsu mediķu brigādes no visas Latvijas – Rīgas, Jelgavas, Jēkabpils, Ventspils, Kuldīgas, Liepājas, Gulbenes, Valmieras, Cēsīm, Daugavpils un Rēzeknes, kā arī Operatīvas vadības centra dispečeri, Ārkārtas situācijas gatavības nodrošināšanas nodaļas kolēģi un citi dienesta speciālisti piedalījās civilmilitārās medicīnas mācībās “PANACEJA 2023”, kas 2.jūnijā norisinājās Rīgā un tās apkaimē.

Dienestam šīs bija ļoti spraigas mācības, jo tajās pārbaudījām savu spēju vienlaikus koordinēt mediķu brigāžu piesaisti un darbošanos dažādās notikumu vietās ar lielu cietušo skaitu. Tāpat trenējām gan dzīvības glābšanas prasmes, gan palīdzības sniegšanu dažādu traumu gadījumos un cietušo nogādāšanu slimnīcās.

Sadarbību pilnveidojām kopā ar aptuveni 200 Zemessardzes 1. Rīgas brigādes karavīriem un zemessargiem, medicīnas rotas apakšvienībām, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas un Rīgas 2.slimnīcas mediķiem, kā arī ar Valsts policiju un Rīgas pašvaldības policiju. Mācības iesaistījās arī sabiedroto un Gaisa spēku helikopteri, veicot pārlidojumus virs Rīgas un nosēšanos iepriekš saskaņotās vietās, lai nodotu nosacītos ievainotos mūsu mediķu brigādēm.

Šo mācību mērķis bija pārbaudīt un pilnveidot Zemessardzes 1. Rīgas brigādes medicīniskā atbalsta sniegšanas gatavību militāra apdraudējuma gadījumā patstāvīgi un sadarbībā ar atbildīgajiem dienestiem un ārstniecības iestādēm, tādējādi veicinot visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas pilnveidi Latvijā.

NMPD mediķi pie OMT
NMPD mediķi pie helikoptera
NMPD mediķi nes cietušo
NMPD mediķi ar cietušo

FOTO: Gatis Indrēvics, Aizsardzības ministrija

 

Lasīt vairāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vietnē