Vecgada naktī stallī zirgi, iespējams, runā, bet atceries - norauti pirksti neataug..

Vecgads izsenis bijis maģijas un brīnumu laiks, par ko runā arī ticējumi - vecgada vakarā jāēd skābi kāposti, lai skābumu, kas radies pagājušajā gadā, noēstu nost; pusnaktī jāiet uz stalli klausīties, ko zirgi runā par nākamo gadu; vecgada naktī jāēd zivs, lai nākamajā gadā būtu tikpat daudz naudas, cik zivīm zvīņu..

Tici brīnumiem, bet noteikti – ne attiecībā pret pirotehnikas nepareizu vai pārgalvīgu lietošanu!

Šis ir viens no zvaniem uz ārkārtas tālruni 113, kādus parasti saņemam gadu mijā. Situācija un ar pirotehniku gūtās traumas ir īstas, taču pacientu privātuma un datu drošības dēļ audio ir inscenēts, neminot vietu, laiku un vārdus, bet pietuvinot sarunu realitātei.

Katru gadu vecgada svinību laikā  vairāki cilvēki gūst smagas traumas no pirotehnikas – plašus ķermeņa apdegumus, plēstas, sadragātas brūces ar pirkstu amputācijām un pat sejas kaulu lūzumiem, smagām acu traumām. To  varam mainīt, ja būsim piesardzīgi.

Sakām lielu paldies aktierim Valdim Vanagam par palīdzību telefonsarunas inscenējumā, kas skaudri parāda, kā dažās sekundēs gada skaistākie svētki ģimenē var pārvēsties lielā nelaimē un liek aizdomāties, ka pārgalvība, pārdrošība un alkohola lietošana nav savienojamas ar uguņošanu.

Sargā sevi un savus mīļos! Lai skaisti svētki jūsmājās!


*saturs ir balstīts vairāku notikumu analīzē.

Lasīt vairāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vietnē