Vakcinācijas procesu pielāgos pieaugošajam pieprasījumam un ārkārtējai situācijai

Turpinot darbu pie vakcinācijas veicināšanas pasākumiem, iecerēts veikt vairākas vakcinācijas pakalpojumu paplašināšanas aktivitātes, lai nekavējoties spētu pielāgoties pieaugošajai interesei par vakcināciju pret Covid-19 un ārkārtējai situācijai.

Vakcinācija tuvāk cilvēku ikdienas gaitām tirdzniecības centros tiks turpināta. Ir izvērtēts vakcinācijas punktu novietojums tirdzniecības centros, nepieciešamības gadījumā vakcinācijas punkti tiks pārvietoti pie ieejām vai ārtelpās, nodrošinot vakcināciju mobilajos punktos.

Iedzīvotāji varēs turpināt vakcinēties pret Covid-19 varēs vakcinācijas centros Daugavpilī, Alūksnē, Ventspilī, Tukumā un Salaspilī. Tuvākās nedēļas laikā plānots atvērt divus vakcinācijas centrus Rīgā un vēl astoņus citviet Latvijā. Nepieciešamības gadījumā tiks izveidoti arī mobilie vakcinācijas punkti.

No 1. oktobra, visi ģimenes ārsti* ir iesaistījušies vakcinācijas pret Covid-19 procesā. Ģimenes ārstu iesaistei ir divas formas – vakcinācija savās praksēs vai nosūta vakcinēties uz vakcinācijas kabinetiem ārstniecības iestādēs, ar kurām konkrētā ģimenes ārsta prakse sadarbojas.

Intensīvi tiks turpināta izbraukuma vakcinācija apdzīvotās vietās, kurās ir zemi vakcinācijas pret Covid-19 aptveres rādītāji un iedzīvotājiem jāmēro salīdzinoši liels attālums līdz ģimenes ārsta praksei vai vakcinācijas punktam, kā arī senioru vakcinācija mājās, ģimenes ārstu praksēs un ārstniecības iestādēs visā Latvijā.

Pieteikties vakcinācijai var:

  1. Vietnē www.manavakcina.lv, ja personai ir internetbankas pilnā versija un iespēja autentificēt sevi portālā www.latvija.lv, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.
  2. Zvanot pa tālruni 8989, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.
  3. Pie sava ģimenes ārsta.

* Ģimenes ārstu prakses, kuras ir līgumattiecībās ar NVD un sniedz valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē