Uzmanību autobusu Ērgļi- Vestiena- Bērzaune-Madona un Madona- Ērgļi- Sausnēja-Liepkalne- Upmalas pasažieriem

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu,  noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 12. janvārī braucis ar autobusu Ērgļi- Vestiena- Bērzaune-Madona (SIA Latvijas Sabiedriskais Autobuss reiss nr. 6353), plkst. 13.10 no Ērgļiem līdz Madonai un braucis atpakaļ ar autobusu Madona- Ērgļi- Sausnēja-Liepkalne- Upmalas (SIA  Latvijas Sabiedriskais Autobuss reiss nr. 6996), plkst. 15.00 no Madonas līdz Ērgļiem.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajā datumā šajos maršrutos, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja tiek novēroti Covid - 19 infekcijai raksturīgi simptomi ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

! Atgādinām, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka esi bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne “Apturi Covid”. Izmantojot lietotni, varēsi savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

! Ja parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.), iepriekš piesakoties, Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma sev tuvākajā analīžu nodošanas vietā.

Plašāk lasiet SPKC vietnē https://www.spkc.gov.lv/lv/valsts-apmaksatas-covid-19-analizes-kam-tas-veic-un-ka-jarikojas

 

Lasīt vairāk Slimību profilakses un kontroles centra vietnē