Uzaicinājums uz preses konferenci par vakcinācijas sertifikātu derīguma termiņa ieviešanu

Piektdien, 7.janvārī, plkst.12:00 mediju pārstāvji aicināti uz attālinātu preses konferenci, kurā informēs par Covid-19 vakcinācijas sertifikātu derīguma termiņa ieviešanu.

Preses konferencē piedalīsies:

Kaspars Bērziņš – veselības ministra padomnieks rīcībpolitikas jautājumos;

Līga Gaigala – Nacionālā veselības dienesta vadošā eksperte veselības aprūpes jautājumos;

Eva Juhņēviča – Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja.

Jau ziņots, ka šodien, 6.janvārī, valdība apstiprināja grozījumus Ministru kabineta noteikumos, nosakot Covid-19 sertifikātu derīguma termiņu pieaugušajiem iedzīvotājiem. Covid-19 vakcinācijas sertifikātu derīguma termiņš Latvijā stāsies spēkā 15.februārī un  attieksies tikai uz pakalpojumu saņemšanu un pasākumu apmeklēšanu epidemioloģiski drošā vidē, kur nepieciešams uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu. Vakcinācijas derīguma termiņš netiek attiecināts uz personām līdz 18 gadiem, jo šai iedzīvotāju grupai balstvakcinācija pašlaik nav nepieciešama. Darba pienākumu veikšanai joprojām saglabājas prasība, pēc pabeigtas primārās vakcinācijas un balstvakcinācija tiek stingri rekomendēta.

Vakcinētajiem cilvēkiem sertifikāts būs spēkā 9 mēnešus pēc primārās vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Vaxzevria, Spikevax, Comirnaty vakcīnām un 5 mēnešus pēc Janssen vakcīnas saņemšanas. Saskaņā ar zinātniskajiem pētījumiem, lai saglabātu organisma aizsardzību pret vīrusu un novērstu riskus smagas slimības gaitai, vajadzīga balstvakcinācija. Covid-19 vakcinācijas sertifikāts ir derīgs uzreiz pēc balstvakcinācijas veikšanas.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē