Ukrainai ziedos 2 neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnas un 200 nestuves

Latvija jau tuvākajā laikā Ukrainai nodos divas neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnas un 200  nestuves, kas paredzētas ievainoto pārvietošanai, šodien, 29. martā, lēma Ministru kabinets.

Reaģējot uz Ukrainas Ārkārtējo situāciju dienesta lūgumu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests Borispoles slimnīcai ziedos divus Mercedes Benz Sprinter operatīvos transportlīdzekļus. Tāpat pieņemts lēmums no veselības nozares valsts materiālajām rezervēm Ukrainas Ārkārtējo situāciju dienestam nodot arī 200 saliekamās nestuves, kas paredzētas ievainoto pārvietošanai.

Automašīnas un nestuves tiek ziedotas Eiropas Savienības Civilās aizsardzības mehānisma ietvaros, ar kura starpniecību Ukrainas valsts iestādes nodod informāciju par vajadzīgo materiāltehnisko palīdzību. Īstenojot palīdzības sniegšanu Veselības ministrijas resors stingri pieturas pie principa – sūtīt tikai prasīto, kā arī ievērot visīsākās loģistikas ķēdes un centralizāciju, lai mazinātu Ukrainas puses administratīvo slogu un neradītu haosu.

Veselības ministrija aicina ikvienu, kurš vēlas palīdzēt Ukrainas iedzīvotājiem ziedojot, to darīt koordinēti. Informācija par palīdzības iespējām pieejama Iekšlietu ministrijas interneta vietnē. Informācija par palīdzības sniegšanas iespējām Ukrainas armijai pieejama Aizsardzības ministrijas interneta vietnē.

Jau ziņots, ka iepriekš Ukrainai no valsts materiālajām rezervēm tikušas ziedotas antibiotikas, intravenozās ievades sistēmas, medicīniskās maskas, medicīniskie cimdi u.c.medicīnas preces.

Lasīt vairāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vietnē