Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca iepazīstina veselības ministru ar slimnīcas gatavību uzņemt pacientus no Ukrainas

Šodien, 11.martā, tikšanās laikā ar veselības ministru Danielu Pavļutu, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas (TOS) vadība un ārsti skaidroja slimnīcas iespējas uzņemt un ārstēt ievainotos Ukrainas karavīrus un cilviliedzīvotājus. Slimnīca šobrīd šo pacientu ārstēšanai ir paredzējusi ap 40 vietas.

Tikšanās laikā slimnīcas vadība iepazīstināja ministru ar TOS infrastruktūru un apskatīja nodaļu, kur iespējams tiks izvietoti tieši Ukrainas pacienti, kā arī iepazīstināja ministru ar šo pacientu uzņemšanas kārtību.

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ārsti ir uzkrājuši ievērojamu pieredzi komplicētu un īpaši sarežģītu karadarbības zonās gūtu ievainojumu ārstēšanā, gan no 2014.gada, ārstējot karadarbībā Ukrainā ievainotos, gan citā laikā Latvijas karavīrus, kas guvuši ievainojumus dažādās misijās.

Guvu pārliecību, ka TOS ārstiem ir ne tikai pieredze smagu, karadarbības zonās gūtu ievainojumu ārstēšanā, bet arī apņemšanās un psiholoģiskā gatavība darbu vajadzības gadījumā veikt. Latvijas slimnīcas kopumā ir paudušas gatavību uzņem vairākus simtus pacientu no Ukrainas un mums ir jārēķinās ar varbūtību, ka Latvijā var nonākt gan ievainoti karavīri un civiliedzīvotāji, gan arī cilvēki ar citām saslimšanām, kuriem Ukrainā ir grūtības palīdzēt, jo vietējās slimnīcas ir pārslogotas vai nopostītas," norāda veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Mēs pagaidām nezinam, cik daudz, cik vienlaicīgi un kad tiks atvesti kādi pacienti un kāds būs viņu traumu smagums. Esam paredzējuši šos pacientus izvietot atsevišķā nodaļa, kur būs arī intensīvās terapijas palāta. Spriežot pēc 2014.gada pieredzes, tie būs pacienti ar smagām traumām. Tagad karadarbībā tiek izmantoti tādi ieroči, kā triecienšautenes, nu kurām gūtie ievainojumi ir smagi. Tāpat rēķinamies ar augstas enerģijas traumām ar plašiem mīksto audu bojājumiem, kaulu bojājumiem un defektiem, gūtām sprādzienu rezultātā. Esam tam gatavi! Mūsu ārstiem ir gan zināšanas, gan plaša pieredzes šādu ievainojumu ārstēšanā," skaidro Uģis Zariņš, TOS galvenais ārsts.

Ukrainas pilsoņiem Latvijā pieejama visa valsts apmaksātā veselības aprūpe.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē