Tiešsaistes sarunu cikls par vakcināciju pret Covid-19 - eskpertu atbildes uz iedzīvotāju visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par vakcīnu Nuvaxovid

Šodien, 4. martā, plkst. 11:15 - 11:45 norisināsies kārtējā sarunu pusstunda par vakcināciju pret Covid-19 - šoreiz par jauno Novavax ražoto vakcīnu.

Žurnālista Anša Bogustova vadībā uz iedzīvotāju visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par jauno vakcīnu Nuvaxovid atbildēs:

  • Imunizācijas valsts padomes vadītāja, Bērnu slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja prof. Dace Zavadska
  • Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Zinātniskās padomes vadītājs prof. Jānis Kloviņš

Vai tā ir labāka par tām vakcīnām, kas ir bijušas pieejamas? Kāpēc šī vakcīna tika radīta ilgāk nekā citas? Ko tas maina? Ja cilvēkam ir trombu risks, vai "Nuvaxodin" ir droša? Vai Covid-19 izslimojušajiem būs iespējams saņemt ES Covid-19 sertifikātu jau pēc vienas "Nuvaxodin" vakcīnas saņemšanas, tāpat kā tas ir ar pārējām Latvijā lietotajām vakcīnām? Cik saprotams "Nuvaxodin" jau iepriekš izaudzēts pīķa proteīns. Kāda vīrusa varianta pīķa proteīns ir izaudzēts? Vai jaunā vakcīna pasargā no omikrona? Vai tagad vispār ir jēga veikt balstvakcināciju, jo kovida vilnis jau ir garām, bet rudenī būs jauns. Varbūt labāk tad vakcinēties rudenī? Vakcinācijas projekta nodaļā ik dienu ienāk visdažādākie jautājumi par vakcināciju pret Covid-19, tāpēc tiešsaistes sarunu ciklā medicīnas jomas eksperti turpina un turpinās uz tiem sniegt atbildes.

NVD Vakcinācijas projekta nodaļa sadarbībā ar Veselības ministriju VM Facebook profilā, NVD Vakcinācijas projekta Facebook profilā turpina īpašu tiešsaistes sarunu ciklu ar vadošajiem nozares ekspertiem par vakcināciju pret Covid-19. Pēc tiešraides visi video ir pieejami Veselības ministrijas mājaslapā un FB profilā. Tradicionāli jautājumus kviens Latvijas iedzīvotājs, kurš vēlas saņemt atbildes uz jautājumiem par vakcināciju, ir aicināts iesūtīt tos kā vēstuli (FB Messenger) Veselības ministrijas Facebook profilā.

Nākamnedēļ tiešsaistes saruna par jauno vakcīnu Nuvaxovid notiks krievu valodā.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē