Testēšanas pakalpojuma nodrošināšanai varēs piesaistīt papildu darbiniekus

Ņemot vērā Covid-19 testēšanas apjoma pieaugumu, pakalpojumu sniedzēji testēšanas nodrošināšanai varēs piesaistīt papildu darbiniekus, antigēna testu veikšanā iesaistot arī medicīnas asistentus, paredz šodien, 5. oktobrī, valdībā apstiprinātie grozījumi*.

Kārtība paredz, ka testēšanas pakalpojuma nodrošināšanā varēs iesaistīt studējošos, kuri apgūst pirmā vai otrā līmeņa profesionālās augstākās medicīniskās izglītības programmu. Ārstniecības iestāde nodrošinās medicīnas asistenta apmācību un tas tiks reģistrēts ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā. Šāds regulējums būs spēkā tikai Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas laikā.

Vienlaikus atbalstītie grozījumi paredz samazināt laika posmu, kurā skolēniem jāatrodas karantīnā. Klātienes mācībās skolēni varēs atgriezties septītajā dienā pēc karantīnas uzsākšanas, ja ir veikts Covid-19 tests un tas ir negatīvs. Šāds lēmums pieņemts, jo bērniem Covid-19 infekcija norit straujāk - pēc inficēšanās ievērojami ātrāk parādās simptomi nekā tas ir pieaugušajiem. Tas ļaus skolēniem pēc iespējas ātrāk atgriezties klātienes mācībās.

 

*Grozījumi Ministru kabineta 2021. gada 28. septembra noteikumos Nr. 662 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē