Stiprini savu sirdi!

Šodien atzīmējot Pasaules Sirds dienu kopā ar kardiologiem, pieredzējušiem treneriem, uztura ekspertiem vēlamies atgādināt iedzīvotājiem par veselīga dzīvesveida lomu sirds veselības stiprināšanā un iedvesmot aktīvai un enerģiskai dzīvei visa mūža garumā!

Pandēmija ir parādījusi, cik trausla patiesībā ir mūsu veselība, tāpēc svarīgi par to rūpēties ne tikai tad, kad slimība jau klauvē pie durvīm, bet darīt to arī ikdienā, gan, regulāri veicot veselības pārbaudes, ievērojot veselīgu dzīvesveidu un klausot ārstu ieteikumiem.

Svarīgi regulāri pārbaudīt sirds un asinsvadu veselību, kā arī ikdienas steigā atrast laiku kvalitatīvai atpūtai.

Kā minējis Latvijas Kardiologu biedrības prezidents Prof. Andrejs Ērglis:”Ir slimības, pret kurām efektīvākā profilakse ir vakcinēšanās. Savukārt sirds un asinsvadu slimības daudzos gadījumos varam novērst mēs paši- gan ar veselīgu dzīves veidu, gan savlaicīgām veselības pārbaudēm un riska faktoru mērījumiem, regulāri pārbaudot asinsspiedienu, holesterīna līmeni, glikozes līmeni asinīs.”

ESF ietvaros no 2020. gada novembra līdz 2021. gada novembrim tiek īstenots pilotprojekts sirds un asinsvadu slimību riska faktoru noteikšanai un mazināšanai bērniem.

Tā ietvaros izstrādāti metodiskie atbalsta materiāli ģimenes ārstiem un pedagogiem, kā arī informatīvais atbalsta materiāls dalībniekiem par sirds slimību profilaksi bērniem. Izstrādāta apmācību programma, kur dalībniekiem tika plānots un nodrošināts plašs intervenču klāsts - nodarbības, lekcijas, semināri, nometne, olimpiāde, ekskursijas, pārgājieni u.tml. četros pamatdarbības virzienos - veselīgs uzturs, fiziskā aktivitāte, vielu atkarību profilakse un aktīva brīvā laika pavadīšana, sirds veselības kontekstā ar mērķi sekmēt agrīnu veselīgu paradumu veidošanos un mazināt liekā svara un aptaukošanās izplatību bērnu vidū, tādējādi mazinot sirds un asinsvadu slimību risku turpmākajā dzīvē.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē