Piešķir līdzekļus ārstniecības iestādēm Covid-19 izdevumu segšanai

Šodien, 17.maijā, Ministru kabineta sēdē apstiprināts rīkojuma projekts, piešķirot veselības nozarei 31,9 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai segtu ārstniecības iestāžu izdevumus par darbinieku piemaksām paaugstinātas intensitātes un bīstamības apstākļos, ierobežojot Covid-19 izplatību.

Piemaksu summa veidojas par 2021.gada novembrī un decembrī veiktajām piemaksām Covid-19 ierobežošanā iesaistītajām ārstniecības personām un darbiniekiem. Atgādinām, ka Covid-19 delta paveida izplatība rudenī bija straujāka nekā prognozēts un novembrī maksimālais stacionēto Covid-19 pacientu skaits, kam vienlaicīgi tika nodrošināta ārstēšana stacionārajās ārstniecības iestādēs, sasniedza 1 600. Tas ir lielākais vienlaikus slimnīcās ārstētais Covid-19 pacientu skaits līdz šim. Ņemot vērā slimnīcu noslodzi, stacionārajās ārstniecības iestādēs Covid-19 pacientu ārstēšanas nodrošināšanai tika iesaistīts lielāks ārstniecības personu un citu nodarbināto skaits kā sākotnēji tika prognozēts.

No piešķirtajiem līdzekļiem 13,7 miljoni eiro tiks novirzīti slimnīcām, 11,5 miljoni eiro  - ģimenes ārstu praksēm, 32,5 tūkstoši eiro – ambulatorajām iestādēm un 323 tūkstoši eiro – aptiekām. Tāpat 3,7 miljoni eiro saņems Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, 57,7 tūkstošus eiro – Slimību profilakses un kontroles centrs, 58,9 tūkstošus eiro – Nacionālais veselības dienests, 27 tūkstošus eiro – Veselības ministrija, 3,5 tūkstošus eiro – Veselības inspekcija un 2,9 tūkstošus eiro – Valsts asinsdonoru centrs.

Papildus 2,4 miljoni eiro piešķirti ārstniecības un valsts pārvaldes iestādēm, lai varētu nodrošināt atvaļinājuma rezerves uzkrājumu.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē