Pavļuts Ukrainas parlamenta vicespīkerei pauž veselības aprūpes nozares atbalstu

Šodien, 9. maijā,  Eiropas dienā un Ukrainā cietušo un bojāgājušo piemiņas dienā veselības ministrs Daniels Pavļuts tikās ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja vietnieci Olenu Kondratjuku, apliecinot Latvijas veselības aprūpes nozares atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem.

“Mums ir jānosargā brīva Ukraina Eiropā un mūsu civilizācija no barbarisma. Paldies ukraiņiem, kas varonīgi cīnās par mūsu kopīgajām vērtībām,” norādīja Pavļuts. Ukrainas parlamenta vicespīkere pateicās par katru mazo soli, kas veido kopējo atbalstu Ukrainai.

Ukrainas parlamenta vicespīkere kā Ukrainai svarīgu atbalstu minēja gan karā cietušo karavīru rehabilitāciju Latvijā, gan arī veselības aprūpes pakalpojumus tiem Ukrainas iedzīvotājiem, kuri, bēgot no kara, šobrīd uzturas Latvijā.

Veselības ministrs norādīja, ka Ukrainas pilsoņiem šobrīd Latvijā ir pieejama visa valsts apmaksātā veselības aprūpe. Tāpat Latvija Eiropas Savienības līmenī ir pieteikusi gatavību ārstēt vairākus simtus karā ievainoto.

Šobrīd pateicoties tiešam Latvijas mediķu kontaktam ar ukraiņu partneriem, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā ieradušies pirmie karā ievainotie, lai turpinātu ārstēšanos pie Latvijas medicīnas speciālistiem. Gatavību uzņemt Ukrainas karavīrus rehabilitācijai paudis arī nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari”.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē