Pārdala līdzekļus par labu plašākai vakcinācijai un bērnu medicīniskā aprīkojuma iegādei

Šodien, 14.decembrī, Ministru kabineta sēdē atbalstīta līdzekļu pārdale apropriācijas kārtībā, 1 miljonu eiro novirzot vakcīnu iegādei pret cilvēka papilomas vīrusu un garo klepu, kā arī 1,3 miljonus eiro - Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai (BKUS) jauna medicīniskā aprīkojuma iegādei.

Papildu finansējums dos iespēju nākamgad uzsākt 12 gadīgu zēnu vakcināciju pret cilvēka papilomas vīrusu, kā arī nodrošināt vakcināciju pret garo klepu grūtniecēm un pusaudžiem.

Pateicoties piešķirtajam finansējumam BKUS būs iespējams iegādāties mākslīgās asinsrites nodrošināšanas sistēmu, lai nodrošinātu operācijas dažādu vecuma bērniem ar iedzimtām sirdskaitēm, ultrasonogrāfijas iekārtas Medicīniskās ģenētikas un prenatālās diagnostikas klīnikai un Kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnikai, lai nodrošinātu augstākās precizitātes izmeklējumus ne tikai dažāda vecuma bērniem ar aizdomām par iespējamu sirdskaiti, bet arī prenatāli diagnosticējot iedzimtas sirds kaites pavisam agrīnā grūtniecības laikā. Tāpat paredzēta sonogrāfa iegāde Radioloģijas dienestam.

Paredzēts iegādāties BKUS arī gaitas novērtēšanas analizatoru – trenažieri, kas dotu iespēju problēmu risināšanā izmantot objektivizētu, pierādījumos balstītu informāciju, pieņemot lēmumus par tālāko ārstēšanas taktiku, ortožu, protēžu izvēli un, kas ļoti būtiski, rezultātu izvērtēšanu. Šis būtu liels ieguvums pacientiem ar cerebrālo trieku, neiromuskulārām saslimšanām, iedzimtām un iegūtām skeleta deformācijām.

Papildu finansējums dos iespēju BKUS uzlabot LOR speciālistu darba vietu aprīkojumu, iegādāties funkcionālās gultas un pilnveidot Vizuālās diagnostikas attēlu interpretēšanas un uzglabāšanas sistēmu.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē