Par profesionālā darba skaistumkopšanā higiēnas kursu iespējām Ukrainas pilsoņiem

Latvijā esošie patvēruma meklētāji no Ukrainas uzsāk darbu arī skaistumkopšanas nozarē.

Lai Ukrainas pilsoņus varētu veiksmīgi iekļaut skaistumkopšanas nozares darbībā Latvijā*, un tie tāpat kā Latvijas kolēģi būtu izgājuši profesionālā darba veikšanai noteikto minimālo higiēnas prasību apmācību, Veselības inspekcija jau martā aicināja higiēnas minimuma kursu organizētājus izskatīt iespēju minētos kursus sniegt ukraiņu, angļu vai krievu valodā. Līdz šim attiecīgie kursi bija pieejami tikai latviešu valodā.

Inspekcijas aicinājumam organizēt higiēnas minimuma kursus atsaukušās divas iestādes:

  • SIA „Latgales mācību centrs” – kursu norise plānota attālinātā formātā (bilingvāli, ukraiņu - krievu val.);
  • Jelgavas valstspilsētas pašvaldības pieaugušo izglītības iestāde “Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs” – kursu norise plānota attālinātā formātā (krievu val.).

Norises laiks – pēc pieprasījuma tiešsaistē, kursi ir par maksu.

Inspekcija aicina skaistumkopšanas nozares darba devējus informēt darbiniekus no Ukrainas par šiem kursiem un nosūtīt uz apmācībām.

 

 

* Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem** skaistumkopšanā nodarbinātajiem reizi piecos gados atkarībā no sniegto pakalpojumu veida ir jāiziet apmācību programma “Skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanai noteiktās minimālās higiēnas prasības” vai “Tetovēšanas un pīrsinga pakalpojuma sniegšanai noteiktās minimālās higiēnas prasības” (** Ministru kabineta 09.10.2018. noteikumi Nr.631 “Higiēnas prasības skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanai” un Ministru kabineta 14.04.2015. noteikumi Nr. 182 „Noteikumi par higiēnas prasībām tetovēšanas un pīrsinga pakalpojumu sniegšanai un speciālajām prasībām tetovēšanas līdzekļiem”).

Lasīt vairāk Veselības inspekcijas vietnē