Operatīvie dienesti atgādinās par drošu svētku svinēšanu

Tuvojoties svētku brīvdienām, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) un Valsts policija (VP) otrdien, 21.jūnijā, plkst. 14.00 Lucavsalā, Rīgā, rīkos preses konferenci. Tajā tiks atgādināts par drošības un piesardzības pasākumiem ikdienā un īpaši svētku laikā.

Preses konferencē VUGD priekšnieka vietnieks pulkvedis Mārtiņš Baltmanis akcentēs biežākos ugunsnelaimju cēloņus svētku laikā, kā arī atgādinās, kas jāievēro atpūtā pie un uz ūdenstilpēm. NMPD direktore Liene Cipule atgādinās par drošību svētkos, lai izvairītos no neuzmanības un pārgalvības dēļ gūtām smagām traumām un VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis pastāstīs par ceļu satiksmes drošību un policijas plānotājiem pasākumiem svētku laikā, vērsīs uzmanību tam, ka alkohola lietošana un transportlīdzekļa vadīšana nav savienojamas lietas.

Lai akcentētu drošības pasākumu ievērošanas nozīmi, dienestu pārstāvji ne tikai sniegs drošības ieteikumus un rīcību, kā izvairīties, bet arī demonstrēs pārgalvīgas atpūtas pie ūdeņiem sekas un atgādinās, kā rīkoties līdzcilvēkiem, ja noticis nelaimes gadījums un jāsniedz cietušajam palīdzība.

Operatīvo dienestu apkopotā statistika liecina, ka Jāņu brīvdienas nereti aptumšo dažādi nelaimes gadījumi, piemēram, nepareiza ugunskura kurināšana, tostarp, smagi apdegumi pie ugunskuriem, griliem un aizrīšanās gadījumi, neapdomīga atpūta dabā, iekļūšana ceļu satiksmes negadījumos, peldēšanās vai transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā, kas šos svētkus var pārvērst traģēdijā. 2021.gada Jāņu svētku divās dienās ugunsgrēkos gāja bojā četri cilvēki, ūdenstilpē noslīka viens cilvēks, ceļu satiksmes negadījumos cieta 33 personas un viena gāja bojā, 45 transportlīdzekļu vadītāji pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā, bet vairāk nekā 600 cilvēki guva dažādas traumas.


Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam iepriekš pieteikt dalību preses konferencē rakstot uz e-pastu: ilze.dame-birzina@vugd.gov.lv vai zvanot: 25649440.

Lasīt vairāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vietnē