Novirzīs finansējumu Covid-19 pandēmijas seku mazināšanai

Ministru kabinets, šodien, 21. jūnijā, atbalstīja līdzekļu novirzīšanu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanu.

Saskaņā ar jau iepriekš Veselības ministrijas izstrādāto un valdībā apstiprināto plānu par slimnīcu kapacitātes celšanu un papildu pacientu aprūpes staciju izveidi Covid-19 pacientu ārstēšanai, 574 001 eiro novirzīs, lai slimnīcām segtu izdevumus par gultu izveidi, materiāltehniskā nodrošinājuma un infrastruktūras uzlabošanu no 2022.gada februāra līdz šā gada maijam. Nedaudz vairāk kā 65 000 eiro paredzēti, lai norēķinātos ar vakcinācijas pakalpojumu sniedzējiem par vakcinācijas veicināšanu iedzīvotāju vecumā no 60 gadiem vakcinācijas aptveres paaugstināšanu no šā gada 1. janvāra līdz 15. februārim.

Savukārt, no jau iepriekš Veselības ministrijai piešķirtajiem līdzekļiem augstas gatavības projektu īstenošanai, kas paredzēti Covid-19 seku novēršanai, 4,6 miljoni eiro tiks pārdalīti un novirzīti Vidzemes slimnīcas A, B un C korpusu un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai energoefektivitātes paaugstināšanai un infrastruktūras uzlabošanai, VSIA "Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari""  telpu pielāgošanai un jaunas ēkas būvniecībai, lai nodrošinātu epidemioloģiski drošus pakalpojumus, kā arī  Nacionālajam veselības dienestam projekta "E-Veselība jaunā kodola izveide" īstenošanai, kas saistīts ar Covid-19 krīzes pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē