Novirza papildu finansējumu Covid-19 seku novēršanai

Šodien, 15.martā, Ministru kabineta sēdē apstiprināti rīkojumu projekti par papildu finansējuma piešķiršanu veselības nozarei kopumā 7,7 miljonu eiro apmērā.

No minētās summas 835,9  tūkstoši eiro tiks novirzīti, lai segtu izdevumus ārstniecības iestādēm par 2021.gada decembrī sniegtajiem rehabilitācijas pakalpojumiem pacientiem pēc pārslimotas Covid-19 infekcijas.

6,2 miljoni eiro piešķirti Ministru kabinetā apstiprinātā vakcinācijas pret Covid-19 plānā iekļauto pasākumu īstenošanai 2022.gadā. Minētais finansējums nepieciešams, lai šajā gadā uzturētu vakcinācijas procesa infrastruktūru, vakcinācijas informācijas tehnoloģijas sistēmas, īstenotu komunikācijas un iedzīvotāju informēšanas aktivitātes, nodrošinātu zvanu un klientu apkalpošanas zvanu centra 8989 darbību un digitālo sertifikātu uzturēšanu.

10 tūkstoši eiro novirzīti, lai segtu izdevumus Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam par Latvijas robežu šķērsojošo Covid-19 pozitīvo personu nogādāšanu dzīvesvietā, uzturēšanās vietā vai Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras administrētajā tūristu mītņu sarakstā minētā tūristu mītnē.

Savukārt 634 tūkstoši eiro novirzīti Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas un Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas pamatkapitāla palielināšanai saistībā ar skābekļa sistēmas pilnveidi slimnīcās, lai uzlabotu iespējas nodrošināt ārstēšanu Covid-19 slimniekiem.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē