Nosacījumi skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanai no š.g. 15. novembra

Veselības inspekcija informē, ka no 2021. gada 15. novembra ir atļauta skaistumkopšanas un labsajūtas pakalpojumu sniegšana tikai epidemioloģiski drošā vidē.

Tas nozīmē, ka gan darbiniekiem, gan klientiem ir jāspēj uzrādīt derīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts*.

Vairs nebūs atļauti izņēmumi par skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanu sarkanajā režīmā 1:1 atsevišķā telpā.

Skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji, kas līdz 15. novembrim uzsākuši vakcināciju un vēl nav ieguvuši vakcinācijas sertifikātu, varēs turpināt darba pienākumus, veicot regulāru testēšanu (ar 72 stundu intervālu) pret Covid-19 un saņemot attiecīgu negatīvu testēšanas sertifikātu. Testu izmaksas darbinieks sedz no saviem līdzekļiem vai to apmaksā darba devējs.  

 

Pakalpojumi bērniem

Bērni, kas jaunāki par 12 gadiem, var  saņemt skaistumkopšanas pakalpojumus bez sertifikāta, bet pavadošai personai jābūt derīgam vakcinācijas vai pārslimošanas  sertifikātam.

Savukārt bērniem virs 12 gadiem ir jābūt negatīvam laboratorijas testēšanas sertifikātam (der arī skolas tests), kas nav vecāks par 72 stundām. Arī šajā gadījumā pavadošai personai jābūt derīgam vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam.

Apmeklētāju ar bērniem plūsmas no pārējiem klientiem tiek nodalītas laikā vai telpā.

 

Sīkāk skaidrojumus un prasības skaistumkopšanas nozarei no 15.11.2021. skatīt šeit:

Ekonomikas ministrija: https://www.em.gov.lv/lv/skaistumkopsanas-un-labsajutas-pakalpojumi#visparejas_prasibas

Veselības ministrija: https://www.vm.gov.lv/lv/jaunumi?category%5B52%5D=52&created_min%255=

 

* pirms pakalpojuma sniegšanas darbiniekam ir jāpārbauda klienta sertifikāts - mobilajā telefonā (vai planšetē) lejupielādējot speciālu aplikāciju (Covid19Verify), kurā var noskenēt sertifikāta QR kodu vai telefonā atverot mājaslapu, kur iespējams veikt sertifikāta pārbaudi, noskenējot tā QR kodu: https://covid19sertifikats.lv/verify

Lasīt vairāk Veselības inspekcijas vietnē