NMPD direktore Liene Cipule pasniedza dienesta apbalvojumu “Par ieguldījumu” SIA “Centrālā laboratorija” valdes priekšsēdētājai Stellai Lapiņai

Došanās iekšā nezināmajā – tieši tā varētu raksturot izaicinājumu, ko uzņēmās SIA “Centrālā laboratorija” valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa jau pirmajā Covid-19 pandēmijas gadā. Viņas vadītā laboratorija bija vienīgā, kas sākotnēji atsaucās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) aicinājumam nākt talkā, lai pārņemtu no dienesta tam pandēmijas pirmajā gadā uzticēto Covid-19 laboratorisko testu veikšanu un izvērstu to visā Latvijā. Neraugoties uz to, ka šāds solis nozīmēja daudz nezināmu jaunu procesu, papildu milzu darbu apjomu un prasību ātri pielāgoties mainīgajai situācijai.

Lai teiktu “Paldies!” par kopīgo darbu sabiedrības labā, NMPD direktore Liene Cipule piektdien pasniedza dienesta apbalvojumu “Par ieguldījumu” SIA “Centrālā laboratorija” valdes priekšsēdētājai Stellai Lapiņai.

“Apbrīnoju, cik gatavi viņi bija iesaistīties, ņemot vērā, ka šāda veida testēšanas process mūsu valstī nekad vēl nebija veikts. Dienestam uzticēja to uzsākt, izveidojot pirmās speciālās brigādes, kas sākotnēji devās pie pacientiem mājās, vēlāk izvēršot mobilās testēšanas teltis gan lidostā, ostā, gan citviet Rīgā, arī dodoties uz sociālās aprūpes centriem. Taču šis process bija kādam jāpārņem un jāattīsta. Tolaik laboratorijas vadītāja pati brauca pie mums, mācījās, kā lietot aizsarglīdzekļus, kā veikt testus, kā organizēt loģistikas procesu, lai pēc tam varētu veikt apmācības jau pašā laboratorijā. Svarīgi, ka “Centrālās laboratorijas” iegūtās zināšanas un pieredze kalpoja kā virziena rādītājs arī citām laboratorijām. Tā savā ziņā bija platforma, uz kā pamata varēja sākt veidot visu plašo Covid-19 testēšanas tīklu, kādu to redzam šodien,” atzinību pauž Liene Cipule.

Sakām milzīgu “Paldies!” Stellai Lapiņai par drosmi lēkt nezināmajā un pašaizliedzīgo darbu!

NMPD apbalvojums “Par ieguldījumu” tiek piešķirts ar dienesta darbību saistītām personām par personīgu ieguldījumu veiksmīgas starpinstitūciju sadarbības veidošanā un kopīgu mērķu sasniegšanā.

Lasīt vairāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vietnē