Latvija ziedos vakcīnas Āfrikas, Latīņamerikas un Klusā okeāna reģiona valstīm

Lai mazinātu Covid-19 izplatību un kopīgiem spēkiem veicinātu vakcinācijas aptveri valstīs, kur tā ir ļoti zema, Latvija, solidarizējoties ar citām valstīm, pieņēmusi lēmumu par  350 200 Vaxzevria (AstraZeneca) vakcīnu devu ziedošanu Āfrikas, Latīņamerikas un Klusā okeāna reģiona valstīm.

Vakcīnas tiek ziedotas COVAX mehānisma ietvaros un tās tiks novirzītas konkrētām valstīm iepriekš minētajos reģionos. Paredzēts, ka Latvijas ziedotās vakcīnas galamērķi sasniegs jau līdz šī gada beigām.

Šis ir pirmais Latvijas ziedojums, kas veikts, izmantojot globālo COVAX mehānismu. Līdz šim Latvija ziedojusi vakcīnas konkrētām valstīm, balstoties uz divpusējiem ziedošanas līgumiem. Kopš 2021.gada augusta Latvija ziedojusi 49 800 Vaxzevria (AstraZeneca) vakcīnu devas Tunisijai, 30 000 Vaxzevria (AstraZeneca) vakcīnu devas Moldovai, 30 000 Vaxzevria (AstraZeneca) vakcīnu devas Albānijai, 55 200 Vaxzevria (AstraZeneca) vakcīnu devas Kenijai, 30 000 Vaxzevria (AstraZeneca) vakcīnu devas Vjetnamai, kā arī 83 070 Pfizer vakcīnu devas Gruzijai.

COVAX ir globāls Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) līmeņa instruments vakcīnu iegādei un sadalei. Lai veicinātu globālu vakcināciju un atbalstītu vidēju un zemu ienākumu valstis Covid-19 pandēmijas pārvarēšanā, Eiropas savienība (ES) ir apņēmusies veicināt dalīšanos ar vakcīnām. Līdz 2022.gada vidum ES apņēmusies ziedot vairāk nekā 450 miljonus vakcīnu devu, izmantojot COVAX instrumentu, un 2021. gada 21.-22. oktobrī ES valstu un valdību vadītāji atkārtoti apstiprināja ES apņemšanos atbalstīt starptautisko cīņu pret pandēmiju un veicināt vakcīnu pieejamību pasaulē.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē