Latvija turpina saņemt starptautisko palīdzību Covid-19 pacientu ārstniecībai

Latvija Eiropas Savienības civilās aizsardzības mehānisma ietvaros turpina saņemt starptautisko palīdzību Covid-19 pacientu ārstniecībai.

Šodien, 1. novembrī, Latvija no Zviedrijas saņems 80 mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas, savukārt trešdien, 3. novembrī, no Nīderlandes - ultrasonogrāfijas aparātus un vitālo parametru monitora stacijas.

Pirmo sūtījumu ar 6 mākslīgo plaušu ventilatoriem no Somijas Latvija saņēma sestdien, 30. oktobrī, un iekārtas jau nogādātas Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS).

Svētdien, 31. oktobrī, no Ungārijas Latvija saņēma 50 perfūzijas šļirces sūkņu aprīkojuma komplektus, kas jau tuvākajā laikā tiks nogādāti PSKUS un Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā. Iekārtas slimnīcām tiks sadalītas atbilstoši izstrādātajiem kritērijiem un Covid-19 pacientu ārstēšanai gultu atvēršanas plānam.

Veselības ministrija izsaka pateicību starptautiskajiem partneriem par sniegto atbalstu. Tāpat Veselības ministrija izsaka pateicību Eiropas Savienības civilās aizsardzības mehānisma (UCPM) kontaktpunktam Latvijā - Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam par atbalstu koordinēšanā un Aizsardzības ministrijai, kas nodrošina iekārtu atvešanu, uzglabāšanu un nogādāšanu ārstniecības iestādēs.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē