Informēs par turpmāko skrīninga testu organizēšanu izglītības iestādēs

Lai pastāstītu plašāk par turpmāko izglītojamo skrīninga testēšanas kārtību, mediju pārstāvji tiek aicināti uz attālinātu preses konferenci platformā Zoom, rīt, 17. novembrī, pulksten 10:00.

Preses konferencē piedalīsies:

  • Alla Nogotkova – Veselības inspekcijas Stratēģiskās plānošanas un attīstības departamenta nodaļas vadītāja;
  • Jurijs Perevoščikovs – Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors;
  • Uldis Berķis – Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta RIS3 vienības vadītājs;
  • Olga Valciņa – BIOR direktora vietniece laboratoriju jautājumos.

Jau vēstīts, ka, lai veicinātu epidemioloģiski drošus primāri nepieciešamos pakalpojumus un nepārtrauktu sabiedrībai kritiski svarīgo nozaru darbu, plānots paplašināt Covid-19 ātro antigēna paštestu izmatošanu. Lai izvērtētu iespēju pakāpeniski pilnībā pāriet uz paštestu izmantošanu skolās, sākotnēji plānots izmantot abas testēšanas metodes - reizi nedēļā veicot jau ierasto skrīninga testu, savukārt divreiz nedēļā izmantojot paštestus. Pozitīva paštesta gadījumā, tāpat kā līdz šim skrīninga testēšanā, - būs jāveic apstiprinošs tests laboratorijā.

Paštestu izmantošana ir ērta, vienkārša un viegli veicama arī bērniem. Iecerēts, ka 1.-3.klašu skolēni paštestus veiks mājās vecāku uzraudzībā, savukārt vecākie audzēkņi, pedagogi un atbalsta personāls -  izglītības iestādē.

 

Mediju pārstāvjiem: lai saņemtu Zoom saiti uz preses konferenci, aicinām rakstīt sintija.gulbe@vm.gov.lv

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē