Iedzīvotājus aicina pārbaudīt vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu

No šī gada 15. februāra stājas spēkā Latvijas Republikas noteiktie Covid-19 vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņi, tāpēc Nacionālais veselības dienests (NVD) aicina iedzīvotājus neatlikt un jau šobrīd pārbaudīt sava vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu, kā arī nepieciešamības gadījumā veikt balstvakcināciju.

Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu var aprēķināt, apskatot sertifikātā pilnajā versijā (PDF formātā) norādīto “Vakcinācijas datumu” jeb datumu, kad tika saņemta pēdējā pote. Vakcinācijas sertifikāts ir derīgs 9 mēnešus pēc primārās vakcinācijas kursa pabeigšanas, ja ir saņemtas Vaxzevria (AstraZeneca), Spikevax (Moderna), Comirnaty (Pfizer-BioNTech) vakcīnas, savukārt, ja ir saņemta Janssen (Johnson&Johnson) vakcīna – 5 mēnešus.

No 15. februāra, skenējot sertifikātu QR kodus pakalpojumu saņemšanas vietās un citviet, derīgie sertifikāti uzrādīsies zaļā krāsā, savukārt tie, kuriem būs beidzies derīguma termiņš – sarkanā, ar paziņojumu, ka sertifikāts nav derīgs.

Ir gadījumi, kad vakcinācijas sertifikātam nav noteikts derīguma termiņš un balstvakcīnas saņemšana nav obligāta. Piemēram, ja iedzīvotājs pārslimoja Covid-19 un pēc tam saņēma divas vakcīnas devas. Informāciju par visiem gadījumiem un derīguma termiņiem iedzīvotāji var noskaidrot NVD tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Iedzīvotājiem” – “Digitālais Covid-19 sertifikāts” – “Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš” vai zvanot uz informatīvo tālruni 8989.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē