Hosams Abu Meri iepazīstas ar ministrijas padotības iestāžu vadītājiem un pārrunā aktuālos izaicinājums

Pirmdien, 2.oktobrī, veselības ministrs Hosams Abu Meri tikās ar Veselības ministrijas padotības iestāžu vadītājiem, lai pārrunātu iestāžu aktuālos darba jautājumus un lielākos stratēģiskos izaicinājumus.

“Veselības aprūpes sistēmas efektivitāte un arī kvalitāte balstās uz speciālistiem kā ārstniecības iestādēs tā arī pārvaldībā - gan ministrijā, gan padotības iestādēs. Mana apņemšanās ir nodrošināt pieejamu, kvalitatīvu, efektīvu un ilgtspējīgu veselības aprūpi Latvijā. Iekšējo procesu sakārtotība un datu pieejamība, primārās aprūpes stiprināšana, medikamentu pieejamība un efektivitāte, slimnīcu tīkla sakārtošana ir prioritātes, tādēļ ceru uz plašu sadarbību ar nozares pārstāvjiem un partneriem, lai pieņemtu gudrus lēmumus valsts finansējuma efektīvai izmantošanai. Būtisks uzsvars jāliek uz veselības veicināšanas un slimību profilakses jautājumu skaidrošanu un iedzīvināšanu sabiedrībā, tādējādi attālinot slimības un novēršamus veselības traucējumus. Sadarbība ne tikai nozares organizācijā, bet arī ar citām nozarēm un ministrijām būs vitāli svarīga, lai ilgtermiņā veicinātu veselīgāku sabiedrību,” uzrunājot iestāžu vadītājus, uzsvēra veselības ministrs Hosams Abu Meri.

Tikšanās laikā iestāžu vadītāji iezīmēja gan aktuālos risināmos jautājumus, gan iestāžu stratēģisko mērķus un prioritātes. Viens no lielākajiem izaicinājumiem, kas aktuāls teju visās iestādēs ir cilvēkresursu nodrošinājums (īpaši ārstniecības personāla) un jaunu kadru piesaiste. Tāpat prioritāte ir nozares digitalizācijas jautājumi, kas saistās gan ar tehnisko izstrādi, gan arī padziļinātāku datu analīzi uzlabojumu veikšanai veselības aprūpes jomā.

Veselības ministrs Hosams Abu Meri uzsvēra, ka nozares sasāpējušo jautājumu risinājumus redz kopīgā darbā un aicināja sniegt priekšlikumus situācijas uzlabošanai, tādēļ tikšanās ar iestāžu vadītājiem tiks rīkotas regulāri.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē