Grūtnieces aicina piedalīties pētījumā “Pētījums par D vitamīna un dzelzs deficītu grūtniecēm Latvijā”

Lai efektīvi varētu izstrādāt agrīnas profilakses pasākumus D vitamīna un dzelzs deficīta novēršanai grūtniecēm, Veselības ministrija aicina sievietes, kuras ir II grūtniecības trimestrī, pieteikties dalībai pētījumā. Pētījuma mērķis ir noskaidrot D vitamīna un dzelzs līmeni grūtniecības laikā un to ietekmējošos faktorus.

Latvijā šāda veida un apjoma pētījums norisināsies pirmo reizi un to pēc Veselības ministrijas pasūtījuma veic Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR” Tas norit ESF projekta „Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” ietvaros.

Pētījumā aicinātas piedalīties sievietes, kurām norit grūtniecības II trimestris (14+0 – 26+6 nedēļa). Pētījuma dalībnieču izlase tiek veidota sadarbībā ar ginekologiem, dzemdību speciālistiem visā Latvijas teritorijā. Katrai pētījuma dalībniecei un grūtniecības procesu uzraugošajam ginekologam būs iespēja iegūt asins analīžu rezultātus. Pētījuma datu vākšana norisināsies no 2021. gada novembra līdz 2022. gada 30. aprīlim.

Lai pieteiktos dalībai pētījumā, aicinām savu pieteikumu sūtīt uz e-pastu petijums@bior.lv vai zvanīt pa tālruni 26393132.

ESFmazais

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Pētījums par D vitamīna un dzelzs deficītu grūtniecēm Latvijā” ESF projekta „Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” (Identifikācijas Nr.9.2.4.1/16/I/001) ietvaros (Id. Nr. VM 2020/19/ESF)

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē