Ēnu diena NMPD – jaunieša pirmais solis ceļā uz profesijas izvēli!

Esam priecīgi, ka pēc Covid-19 radītās divu gadu pauzes, 6.aprīlī, atkal pie sevis ciemos Ēnu dienā gaidīsim jauniešus, kuri savu nākotni vēlas saistīt ar medicīnas jomu. Lai arī izsaukumos jauniešiem nebūs iespēja doties, ēnotāji varēs iekāpt operatīvajā medicīniskajā auto, aplūkot aprīkojumu, ar ko mediķi ikdienā glābj dzīvības, kā arī pilnveidot savas prasmes un zināšanas pirmās palīdzības sniegšanā, darbojoties uz manekena pieredzējušu mediķu vadībā. Protams, atbildēsim arī uz visiem interesējošiem jautājumiem par ārsta palīga un ārsta profesijām un darbu dienestā, tostarp, jautājumiem, ko ik gadu saņemam dažādos karjeras pasākumos – kādas ir sajūtas, kad izdevies atdzīvināt pacientu? Ar cik lielu ātrumu jūs dodaties izsaukumos? Cik sarežģīti ir kļūt par ārstu, cik ilgi ir jāstudē? Ko dara šis aparāts (defibrilators)?

Nereti tieši šāda tikšanās ar pieredzējušiem NMPD darbiniekiem ir ļāvusi jaunietim pārliecināties par profesijas izvēli – ka viņš ir gatavs pēc vidusskolas absolvēšanas izvēlēties medicīnas studijas, lai nākotnē palīdzētu pacientiem, kurus piemeklējušas nopietnas veselības likstas.

Šogad jauniešiem būs iespēja viesoties kādā no 15 brigāžu NMPD atbalsta centriem dažādās pilsētās:

  • Rīgā, Ventspilī, Kuldīgā, Liepājā, Jelgavā, Jēkabpilī, Daugavpilī, Rēzeknē, Valmierā, Cēsīs, Gulbenē, Madonā

Ja pazīsti kādu jaunieti, kurš pēc vidusskolas absolvēšanas domā studēt medicīnu vai vēl šaubās par to, aicini viņu pieteikties Ēnu dienas aktivitātēs NMPD. Pieteikšanās un plašāka informācija par visām ēnošanas vietām NMPD, atradīsi Ēnu dienas mājaslapā: https://enudiena.lv/vakances?profession=&organization=410&region=&search=&p=1&sort=default

Lasīt vairāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vietnē