Eksperti informēs par vakcināciju pret cilvēka papilomas vīrusu

Lai informētu sabiedrību par vakcināciju pret cilvēka papilomas vīrusu (CPV), Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) 25. maijā plkst. 10.00 organizēs tiešsaistes diskusiju, kurā veselības nozares eksperti stāstīs par vakcināciju pret CPV, atgādinās par ar vakcināciju saistītām aktualitātēm likumdošanā un vakcīnas saņemšanas kārtību.

CPV ir vīruss, kas inficē ādu un gļotādu. CPV tiek pārnests tieša kontakta laikā caur ādu vai gļotādu, tai skaitā dzimumkontakta (gan vagināla, gan anāla, gan orāla) laikā. Ar CPV saistītas tādas slimības kā kārpas un papilomas, mutes un rīkles vēzis, anālās atveres vēzis, dzemdes kakla vēzis,maksts un vulvas vēzis, dzimumlocekļa vēzis.

Lai ātrāk nodrošinātu pūļa imunitāti un samazinātu saslimstību un mirstību ar augsta riska CPV izraisītiem ļaundabīgiem audzējiem ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem, jānodrošināta aizsardzība iespējami savlaicīgi, tāpēc ļoti svarīgi meitenēm un zēniem vakcinēties vēl pirms dzimumattiecību sākuma.

Latvijā  meitenēm no 12 gadu vecuma un zēniem 12 - 14 gadu vecumā ir pieejama valsts apmaksāta vakcīna pret vēzi izraisošo cilvēka papilomas vīrusu (CPV). Šajā vecuma grupā ir daudz labāka organisma reakcija uz poti, kas sekmē imūnās sistēmas efektīvāku atbildi pret CPV.

Lai saņemtu valsts apmaksātu vakcināciju pret CPV, jāvēršas pie ģimenes ārsta.

Diskusijā piedalīsies:

  • asoc. prof., Dace Zavadska, infektoloģe, BKUS Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja, Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja;
  • dr. Guntis Ancāns, onkologs – ķirurgs, RAKUS Onkoķirurģijas klīnika;
  • Larisa Savrasova, SPKC Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja.

Ja vēlaties pieslēgties diskusijai vai jautājumus uzdot jau iepriekš, lūdzam rakstīt prese@spkc.gov.lv

Diskusiju būs iespējams vērot SPKC un Veselības ministrijas mājaslapā, SPKC Facebook lapā.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē