Eksperti informēs par vakcināciju pret cilvēka papilomas vīrusu

Lai informētu sabiedrību par vakcināciju pret cilvēka papilomas vīrusu (CPV) un ar vakcināciju saistītām aktualitātēm likumdošanā, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) 26. aprīlī plkst. 11.00 organizēs tiešsaistes diskusiju, kurā veselības nozares eksperti stāstīs par vakcināciju pret CPV, vakcīnas saņemšanas kārtību, prezentēs labās prakses piemērus un aktuālos statistikas datus, kliedēs ar vakcināciju saistītos mītus.

CPV ir vīruss, kas inficē ādu un gļotādu. CPV tiek pārnests tieša kontakta laikā caur ādu vai gļotādu, tai skaitā dzimumkontakta (gan vagināla, gan anāla, gan orāla) laikā. Ar CPV saistītas tādas slimības kā kārpas un papilomas, mutes un rīkles vēzis, anālās atveres vēzis, dzemdes kakla vēzis,maksts un vulvas vēzis, dzimumlocekļa vēzis.

Lai nodrošinātu aizsardzību iespējami savlaicīgi, ļoti svarīgi meitenēm un zēniem vakcinēties vēl pirms dzimumattiecību sākuma.

Latvijā  meitenēm no 12 gadu vecuma un zēniem 12 gadu vecumā ir pieejama valsts apmaksāta vakcīna pret vēzi izraisošo cilvēka papilomas vīrusu (CPV). Šajā vecuma grupā ir daudz labāka organisma reakcija uz poti, kas sekmē imūnās sistēmas efektīvāku atbildi pret CPV.

Diskusijā piedalīsies:

  • asoc. prof., Dace Zavadska, infektoloģe, BKUS Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja, Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja;
  • dr. Kristīne Pčolkina, ginekoloģe;
  • dr. Ainis Dzalbs, ģimenes ārsts,Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis; 
  • Larisa Savrasova, SPKC Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja.

Ja vēlaties pieslēgties diskusijai vai jautājumus uzdot jau iepriekš, lūdzam rakstīt prese@spkc.gov.lv

Diskusiju būs iespējams vērot SPKC Facebook lapā.

Lasīt vairāk Slimību profilakses un kontroles centra vietnē