Darbu dienestā uzsākusi pirmā mediķe no Ukrainas

Nu jau otro nedēļu pie mums dienestā kā medicīnas asistente strādā Jelizaveta Pidhajecka no Ukrainas. Jelizaveta nāk no Kijivas un ir pēdējā kursa medicīnas studente Bogomoletas universitātē (Bogomolets National Medical University). Paralēli darbam dienestā, viņa turpina mācības attālināti. Līdzšinējā darba pieredze Jelizavetai bijusi stacionārā, ķirurģijas nodaļā, tālab kļūšana par asistenti neatliekamajā medicīnā un darbs brigādē viņai  ir jauns izaicinājums. Mūsu jaunajai kolēģei ir noteikts mentors, kurš palīdz iejusties un izprast darba procesus, pienākumus un darba vidi dienestā, tāpat, pirms darba gaitu uzsākšanas, Jelizaveta piedalījās praktiskajos treniņos un apmācībās.

“Meklēju darbu medicīnas jomā un paziņa ieteica pieteikties darbam dienestā,” stāsta pati Jelizaveta. Latvijā viņa jūtas labi, saka, ka “cilvēki šeit ir jauki un ļoti atsaucīgi”. “Arī sadzīves apstākļi ir lieliski,” piebilst viņa.

Mūsu kolēģi no Rīgas brigāžu atbalsta centra “Krasts” Jelizavetu raksturo kā uzcītīgu, kārtīgu, rūpīgu, aktīvu un enerģijas pilnu.

Medicīnas asistents izsaukumos pilda brigādes vadītāja dotos uzdevumus, piemēram, piedalās situācijas izvērtēšanā, uzrauga pacientu, veic vadītāja norādītās manipulācijas, nosaka pacientu dzīvības funkciju raksturojošos rādītājus.

Par darbu dienestā līdz šim interesi izrādījuši vēl trīs mediķi no Ukrainas. Lai uzsāktu darba tiesiskās attiecības, viņiem vispirms jāiegūst uzturēšanās un darba atļaujas, kā arī jāsagaida izglītības dokumentācijas atzīšana.

Informāciju sagatavoja:

Lasīt vairāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vietnē