Baltijas valstu ministrijas tiksies psihiskajai veselībai veltītā simpozijā Rīgā

Piektdien, 13. maijā, Rīgā, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā Antonijas ielā 1 norisināsies Baltijas valstu ministriju simpozijs, kas veltīts sabiedrības un pacientu psihiskās veselības pakalpojumu pieejamībai un ar tiem saistītiem sistēmiskiem izaicinājumiem. Tajā piedalīsies arī Latvijas veselības ministrs Daniels Pavļuts, Igaunijas sociālās aizsardzības ministre Signe Rīsalo (Signe Riisalo) un attālināti - Lietuvas veselības ministra padomniece Simona Bieliūne (Simona Bieliūnė).

Nepieciešamība pēc šādas prakses un pieredzes apmaiņas radusies, ņemot vērā attīstības izaicinājumus, ar ko saskaras ne tikai Latvijas, bet visu valstu psihiskās veselības pakalpojumu un prevencijas sistēmas.

“Visām trim Baltijas valstīm šobrīd ir jautājumi, kā psihiskās veselības pakalpojumus integrēt vienotā ap cilvēku orientētā sistēmā, kas kalpo kā dziedinošs atbalsts. Šeit sastopas ārstniecības, labklājības, izglītības, iekšlietu sistēmas. Es nezinu nevienu citu veselības nozari, kur starpdisciplinaritāte spēlē tik nozīmīgu lomu. Labā ziņa, ka mums – visām trīs Baltijas valstīm, ir labās prakses piemēri. Tādēļ šis simpozijs ir veltīts reālai pieredzei, konkrētiem pakalpojumiem un to sistēmiskai uzbūvei,” stāsta Daniels Pavļuts.

Ministriju pārstāvji jau 12. maijā dosies pieredzes vizītē un Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centru un tās dienas stacionāru “Pārdaugava”, bet 13. maijā pēc darba sesijas muzejā apmeklēs arī Pusaudžu resursu centra filiāli Rīgā.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē