Atklātā konkursā izraudzīti Rīgas Stradiņa universitātes padomes locekļi

Izraudzīti kandidāti uz pieciem Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) padomes locekļu amatiem, kuri jau tuvākajā laikā tiks virzīti apstiprināšanai Ministru kabinetā.

RSU ir Latvijas augstskolu reputācijas topa līdere un viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Piecus gadus pēc kārtas Rīgas Stradiņa universitāte KANTAR pētījumā ir atzīta par augstskolu ar labāko reputāciju Latvijā. Prestižajā augstskolu reitingā Times Higher Education (THE) RSU ierindota 501–600 pasaules labāko universitāšu vidū. 2021. gadā RSU pirmo reizi iekļuva minētajā reitingā un uzreiz tika novērtēta kā labākā universitāte Latvijā. Līdz šim nevienai no Latvijas augstskolām THE pasaules universitāšu reitingā nebija izdevies ierindoties tik augstā vietā. RSU piedalās arī citos starptautiski nozīmīgos reitingos, piemēram, U-Multirank, SCImago un QS. RSU akadēmisko un pētniecības institūciju starptautiskajā reitingā SCImago Institutions Rankings 2021 ieņem 1. vietu Latvijā un 676. vietu pasaulē. RSU Padomes mērķis būtu attīstīt studiju kvalitāti un studiju pieredzi, kā arī zinātnes aktivitāti, kvalitāti un sadarbību, nostiprinot RSU konkurētspēju starptautiskā līmenī.

Veselības ministrijas (VM) izveidotā Nominācijas komisija* RSU padomes locekļu amatiem nolēmusi virzīt 5 pretendentus: Gundaru Katlapu, Kārli Ketneru, Osvaldu Pugoviču, Peteru Gorecki (Peter Goretzki) un Przemislavu Rodkeviču (Przemysław Rzodkiewicz).

Gundars Katlaps

Dr. Gundars Katlaps ir Tampas (Florida) Vispārīgās slimnīcas Kardiotorakālās nodaļas vadītājs. Viņš ieguvis ārsta grādu un ķirurga specialitāti Latvijas Medicīnas akadēmijā un Stenforda universitātē, studējis aspirantūrā Virdžīnijas Medicīnas koledžā un Papvortas slimnīcā Kembridžā. G.Katlapam ir ilggadēja pieredze vadošos amatos ārstniecības iestādēs Virdžīnijas un Floridā, medicīnas pētniecības un izglītības jomā, kā arī vairāku gadu pieredze kardiotorakālās ķirurģijas rezidentūras programmas vadītāja amatā. G.Katlaps no 2014.gada līdz 2019.gadam bija Latvijas Valsts Goda Konsuls ASV, Virdžīnijas pavalstī.

Kārlis Ketners

 

Ekonomikas doktors Kārlis Ketners ir Finanšu ministrijas Budžeta attīstības politikas departamenta direktors un Banku augstskolas Ekonomikas un finanšu katedras profesors. Iepriekš viņš ir bijis Veselības ministrijas valsts sekretārs, arī Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieks, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes asociētais profesors.

 

Osvalds Pugovičs

Ķīmijas doktors Osvalds Pugovičs kopš 2015.gada ir Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors, līdz tam ilgus gadus bijis direktora vietnieks. O.Pugovičs ir Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmu padomes loceklis, kā arī Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas valdes loceklis un Valsts zinātnisko institūtu asociācijas valdes priekšsēdētājs.

 

Pēteris Goreckis

Profesors Pēteris Goreckis (Peter Goretzki) ir izveidojis un vada endokrīnās ķirurģijas nodaļu vienā no lielākajām pasaules universitātes slimnīcām - Šaritē - Berlīnes Universitātes slimnīcā (Charité - Universitätsmedizin Berlin), kā arī ir Starptautiskās Endokrīnās ķirurģijas asociācijas valdes loceklis. Iepriekš bijis galvenais ķirurgs Diseldorfas Akadēmiskajā slimnīcā, H.Heines Diseldorfas Universitātes profesors un Senāta loceklis u.c. Vairāk kā 440 zinātnisko publikāciju autors.

Przemislavs Rodkevičs

Medicīnas zinātņu doktors Przemislavs Rodkevičs (Przemysław Rzodkiewicz) ir Mazovijas vojevodistes Sabiedrības veselības inspekcijas Varšavā direktors. Iepriekš strādājis Polijas Sanitārajā ģenerālinspektorātā, bijis asistējošais profesors Varšavas Medicīnas universitātē, Kvalitātes nodrošināšanas fonda padomes loceklis, Augstākās izglītības vispārējās padomes loceklis, departamenta vadītājs Nacionālajā Geriatrijas, reimatoloģijas un rehabilitācijas institūtā. P.Rodkevičs Varšavas Medicīnas universitātē ieguvis doktora grādu medicīnas bioloģijā un farmācijas zinātņu maģistra grādu, kā arī SGH Varšavas ekonomikas skolā ieguvis EMBA.

Atlases konkursa kārtu laikā pretendenti prezentēja savu redzējumu par RSU galvenajiem nākotnes izaicinājumiem, attīstot studiju kvalitāti un studiju pieredzi, kā arī zinātnes aktivitāti, kvalitāti un sadarbību, nostiprinot konkurētspēju Centrāleiropas, kā arī tika veikta padziļināta vadības kompetenču vērtēšana.

Lai nodrošinātu RSU stratēģiskai vadībai nepieciešamās kompetences, pretendentiem bija noteiktas vairākas prasības, tostarp profesionālā pieredze finanšu vadībā un auditā, risku un iekšējās kontroles sistēmu vadībā, starptautiskajā sadarbībā, sadarbības tīklu veidošanā. Konkursā tika vērtētas kandidātu kompetences pārmaiņu vadībā, orientācijā uz attīstību, stratēģiskais redzējums u.c.

VM pateicas visiem starptautiskā atlases konkursa dalībniekiem un izvēlētajiem padomes locekļu pretendentiem, kuri uzņēmušies izaicinājumu palīdzēt stiprināt RSU starptautisko konkurētspēju un turpināt to virzīt uz izcilību augstākajā izglītībā un pētniecībā.

 

*VM pateicas Nominācijas komisijas ekspertiem:

  • komisijas priekšsēdētājai - Veselības ministrijas valsts sekretāre Indra Dreikai;
  • komisijas locekļiem - RSU Absolventu asociācijas izpilddirektoram Artūram Kaļvam; Izglītības un zinātnes valsts sekretārei Līgai Lejiņai; zvērinātu advokātu biroja “Cobalt” vadošajam partnerim Laurim Liepam un A/S “Prudentia” padomes loceklim Ģirtam Rungainim;
  • neatkarīgajiem ekspertiem ar balstiesībām: BKUS valdes priekšsēdētājam Valtam Ābolam; Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas izpilddirektorei Rainai Dūrējai-Dombrovskai; Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklim Alvilam Kramam; Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienības valdes sekretāram Jurim Lazovskim; Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Liepājas pilsētas izglītības pārvalde" vadītājai Kristīnei Niedrei-Latherei; Rīgas domes Attīstības komitejas galvenajai referentei Ilonai Platonovai; Veselības aprūpes darba devēju asociācijas valdes priekšsēdētājam, Rīgas Stradiņa universitātes Goda doktoram Mārim Rēvaldam;
  • padomdevējiem bez balstiesībām: biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” juridiskajai konsultantei Kristai Asmusai; RSU Studējošo pašpārvaldes valdes priekšsēdētājai Paulai Feldmanei; Pasaules Veselības organizācijas, Eiropas Reģionālā biroja Latvijā pārstāvniecības vadītājam Uldim Mitenbergam.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē