Atceļ izsludināto gatavības režīmu

Turpinot samazināties kopējai saslimstībai ar Covid-19, tostarp pacientu skaitam, kam nepieciešama slimības ārstēšana slimnīcā, no rītdienas, 1.jūnija, tiek atcelts izsludinātais gatavības režīms, kas bija izsludināts no šā gada 1.aprīļa pēc ārkārtas medicīniskās situācijas atcelšanas. Šāds lēmums pieņemts Valsts operatīvās medicīniskās komisijas* (VOMK) sēdē.

Epidemioloģiskā situācija šobrīd ir stabila un saslimstības līmenis ar Covid-19 samazinās - 14 dienu kumulatīvais rādītājs Latvijā ir 124,3 uz 100 000 iedzīvotāju. Noslogojums stacionāros liecina, ka kopējā gultu noslodze ir 61%, Covid-19 gultu noslodze ir 39% un kopējā intensīvās terapijas Covid-19 gultu noslodze ir 7%. Būtiski ir samazinājies arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) izsaukumu skaita pie Covid-19 pacientiem un stacionēto Covid-19 pacientu skaits - vidēji 18 pacienti dienā, kas šobrīd neprasa veselības aprūpes iestādēm nodrošināt papildu resursus Covid-19 pacientu ārstniecībai.

Vienlaikus Slimību profilakses un kontroles centrs kā arī NMPD turpinās nodrošināt epidemioloģiskās situācijas un slimnīcu darbības monitoringu, lai savlaicīgi varētu informēt par aktuālajām izmaiņām.

*VOMK ir konsultatīva un koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir nodrošināt veselības nozares institūciju saskaņotu darbību ārkārtas medicīniskajā situācijā un ārkārtas sabiedrības veselības situācijā. VOMK veido pārstāvji no Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Slimību profilakses un kontroles centra, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, Zāļu valsts aģentūras, Veselības inspekcijas, Valsts asinsdonoru centra un Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē