Ārstniecības iestāžu ievērībai - Informācija par medicīnas asistentu nodarbinātību SARS-CoV-2 ātrā antigēna testa veikšanā

Veselības inspekcija atkārtoti informē, ka saskaņā  ar Ministru kabineta 2021. gada 5. oktobra noteikumiem Nr. 674 "Grozījumi Ministru kabineta 2021. gada 28. septembra noteikumos Nr. 662 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai"" 177.1.2.apakšpunktu Veselības inspekcija Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā iekļauj informāciju par medicīnas asistentu, pamatojoties uz ārstniecības iestādes vadītāja Veselības inspekcijai sniegto informāciju par medicīnas asistentu nodarbinātību antigēna testa veikšanā.

Veselības inspekcija vērš uzmanību, ka medicīnas asistents ir medicīnas izglītības programmas studējošais, kurš apgūst pirmā vai otrā līmeņa profesionālās augstākās medicīniskās izglītības programmu. Proti, ārstniecības iestāde medicīnas asistenta amatā var pieņemt personu, kura studē, lai iegūtu ārsta grādu, zobārsta grādu, māsas (medicīnas māsa), vecmātes, ārsta palīga (feldšera), zobu higiēnista, fizioterapeita, ergoterapeita, audiologopēda, mākslas terapeita, uztura speciālista, tehniskā ortopēda, radiologa asistenta, biomedicīnas laboranta, skaistumkopšanas speciālista kosmetoloģijā, radiogrāfera, podologa, masiera vai optometrista kvalifikāciju.

Veselības inspekcija aicina ārstniecības iestādes informācijas par medicīnas asistentiem, kas nodarbināti antigēna testa veikšanā iesniegšanai, izmantot veidlapu “Informācija par medicīnas asistentu nodarbinātību  SARS-CoV-2 ātrā antigēna testa veikšanā”.

 

 

Regulējums par medicīnas asistentu reģistrāciju Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā ir tikai uz Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas laiku.

 

Lasīt vairāk Veselības inspekcijas vietnē