Aktualizēts NMPD maksas pakalpojumu cenrādis – tas neattiecas uz palīdzības saņemšanu neatliekamās situācijās

Otrdien, 1.oktobrī, spēkā stāsies šā gada jūlijā Ministru kabineta apstiprinātais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) maksas pakalpojumu cenrādis, ko atbilstoši faktiskajām izmaksām aktualizē katru gadu. Tas galvenokārt skar juridiskas personas - maksas pakalpojuma saņēmējus, iestādes un uzņēmumus, kuriem noteiktās situācijās nepieciešams piesaistīt NMPD medicīniskos resursus. Tie ir tādi maksas pakalpojumi kā, piemēram, mediķu dežūras koncertos, sporta sacensībās un citos pasākumos, plānveida medicīniskā transportēšana, pirmās palīdzības pasniedzēju kursi u.c.

Izmaiņas cenrādī veiktas, jo palielinājušas NMPD resursu izmaksas, tostarp augušas degvielas un mediķu atalgojuma izmaksas.

Vēršam uzmanību, ka cenrādis neattiecas uz dienesta pamatfunkciju - neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu iedzīvotājiem veselībai un dzīvībai kritiskās situācijās. Izsaukumi pie pacientiem, kuriem ir nopietnas veselības problēmas un ir apdraudēta cilvēka dzīvība, ir bez maksas.

Maksas cenrādī viena no pozīcijām ir arī brigādes izsaukšana situācijās, kas nav neatliekamas (tā cena mainīsies no 84,93 eiro uz 91,52 eiro). Taču jāuzsver, ka NMPD strikti ierobežo šādu izsaukumu veikšanu, jo primāri koncentrē brigāžu resursus valsts noteiktajam uzdevumam - nodrošināt reaģētspēju uz neatliekamiem un pacientu veselībai, dzīvībai kritiskiem izsaukumiem, kas ir bez maksas.

Atgādinām - uz ārkārtas tālruni 113 jāzvana nekavējoties, ja cilvēks ir bezsamaņā, ja neelpo vai rodas pēkšņi elpošanas traucējumi, ja ir gūta smaga trauma vai ir stipra, dzīvību apdraudoša asiņošana, ja ir pēkšņa, dzīvību apdraudoša saslimšana (pēkšņas sāpes krūtīs, kas var liecināt par infarktu, vienas puses pēkšņs vājums, kas var liecināt par insultu u.c.).

NMPD aicina iedzīvotājus vienmēr savlaicīgi risināt radušās veselības problēmas, lai novērstu nopietnākas sekas savai veselībai. Vienkāršāku saslimšanu un nelielu traumu gadījumos vai saasinoties esošai slimībai, vispirms jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, dežūrārstu vai jādodas uz tuvāko steidzamās medicīniskas palīdzības punktu, savukārt nakts stundās un brīvdienās zvanīt var uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Vairāk informācija par palīdzības saņemšanas iespējām - Nacionālā veselības dienesta mājaslapas sadaļā “Kur saņemt medicīnisko palīdzību” vai zvanot uz informatīvo tālruni 80001234.

Informāciju sagatavoja:

Lasīt vairāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vietnē